قلب تپیده آسانسورهای کششی موتور گیربکس آنهاست.
الکتروموتور و گیربکس های مورد استفاده شرکت آسانسور پارسیان آسانبر از بهترین سازندگان الکتروموتورگیربکس مخصوص آسانسور انتخاب شده اند که دارای استاندارد بین المللی مخصوص شرایط آب و هوای این از نظر درجه حرارت محیط و رطوبت و... می باشند.
در ضمن این الکتروموتورها دارای یک ترمز الکترومکانیکی بوده که بدون هیچ گونه تاخیری پس از قطع جریان برق موتور اصلی و یا مدارهای فرمان، به طور خودکار سیستم محرکه را متوقف می نماید.
خدمات پس از فروش (تامین قطعات یدکی) سهولت در تعمیر نگهداری و کارکرد دراز مدت و توانایی 180 استارت در ساعت از ویژگی بارز الکتروموتورگیربکس های مورد استفاده شرکت پارسیان آسانبر می باشند.
الکتروموتور و گیربکس های این شرکت عموما ساخت کشورهای اروپای غربی ایتالیا و اسپانیا می باشند.
1.    MONTANARI ساخت کشور ایتالیا
2.    ALBERTOSASSI ساخت کشور ایتالیا
3.    SICOR-(ELECOMP) ساخت کشور ایتالیا
4.    SHINDLER ساخت کشور اسپانیا
الکتروموتورهای آسانسور در دو کلاس طبقه بندی می شوند:
1.    تک دور vvvf: این نوع الکتروموتورها استارت بسیار نرم تری دارند و آرام آرام از حالت سکون به دورنامی و از دورنامی به حالت سکون می رسند و حدود 50% نسبت به الکتروموتورهای دو دور کاهش مصرف برق دارند.
2.    دو دور Acvv: این نوع الکتروموتورها از حالت سکون با دور پایین شروع به حرکت کرده و پس از طی مسافتی کوتاه حدود 500mm به دور دوم که سرعت بالاتری دارد می رسد و ادامه مسیر می دهند و حدود cm80 مانده یه ایستگاه مورد نظر دوباره به دور اول یا کند می رسد و در نهایت mm50 مانده به محل توقف ایست کامل می کنند.